Deltagende Hold

2021

 

Alle deltagende hold opdateres i starten af januar 2021.

Vi gør opmærksom på, at man først er endeligt tilmeldt når holdgebyret er indbetalt. Her følger vi “først-til-mølle”-princippet.

 

Tidligere år:

 

2020

U12 (10 hold): Greve, Sundby BK, Dalum IF, NBSIF (Nr. Bjært), Lyseng IF, Assens, Marienlyst, FC Horsens, Snejbjerg og BK Hekla.

U13 (13 hold): HT/SIK, FA2000, Dalum IF, Greve, Sundby BK, KFUM’s Boldklub, Jetsmark, FC Nordsjælland, Lystrup, FC Helsingør, Viborg, Marienlyst og Kolding Nord.

U14 (20 hold): HT/SIK, Greve, FA2000, Lyseng IF, Allerød, B1908, TMG, FC Helsingør, BK Hekla, IF Bytoften, Måløv Hareskov Pigefodbold, Fredericia KF, Silkeborg Q x 2, Aalborg KFUM, FC Horsens, Viborg Q, Dalum IF, Virum-Sorgenfri og HT/SIK (U15 dispensations-hold).

U16 (13 hold): Greve, Lyseng IF, BSF, FC Rosengård, Næsby/Dalum, Hellerup IK, Fremad Valby, Kolding Q, Mejrup, FC Nordsjælland, Silkeborg Q x 2 og FA2000.

 

2019

U12 (16/16 hold): Stensballe IK, HT/SIK, BSF, Sundby, Allerød, Lystrup, Brøndby, NBSIF (Nr. Bjært), BGIF (Bramdrupdam), HIK (Hellerup), Dalum IF, Greve, Lyseng IF, Jetsmark, KFUM’s Boldklub og Dalby.

U13 (16/16 hold): HT/SIK x 2, Allerød, Årslev, Lyseng, FA 2000, Greve, 2x Silkeborg Q, Kolding B, Brøndby, B1908, FC Horsens, FC Helsingør, FC Nordsjælland og TMG.

U14 (11/12 hold): HT/SIK, FA 2000, Egebjerg, Silkeborg Q, FC Helsingør, Fortuna Hjørring, Ringsted, BSF, Greve, Lyseng og Hareskov.

U16 (8/8 hold): HT/SIK, FC Helsingør, FC Horsens, Fremad Valby, BSF, SIF Q, Hedensted og Lyseng.

 

2018

U12 (11/12 hold): Allerød, Brøndby, Lyseng IF, Nibe, Kolding, Grenå, Årslev, Fremad Valby, Stensballe IK, FC Horsens og Sejs Svejbæk.

U13 (11/12 hold): FA 2000, Sundby BK, TPI, B93, Fredensborg, Farum Boldklub, Helsingør, Egebjerg, Lyseng IF, Stensballe IK og BSF.

U14 (16/16 hold): Roskilde, Allerød, Fremad Valby, Lyseng IF, BSF, Grenå, Farum Boldklub, Helsingør, Hvidovre, Mejrup, Stensballe IK, Hedensted, Brøndby, Haderslev, Marienlyst og Vejle Boldklub.

U16 (12/12 hold): Aalborg KFUM, Fremad Valby, B93, Farum Boldklub, Helsingør, Ølstykke, Lyseng, Fredericia KF, Skanderborg, VSK Århus, FC Horsens og Hedensted.

2017

U12 (8 hold): Sundby BK, Marienlyst Boldklub, Stensballe IK, Hinnerup OG, BSF, Fortuna Hjørring, FC Horsens, Egebjerg IF

U13 (12 hold): Fremad Valby, Roskilde, HIK, Haderslev FK, Mejrup GU, Allerød, Kolding B, Hornbæk IF, BSF, Sundby BK, Hatting-Torsted/Stensballe IK, Helsted Fremad

U14 (17 hold): HB Køge, Mejrup GU, FC Horsens, Sundby BK, HIK, TOQ, Kolding B, Stensballe IK, Hvidovre IF, Allerød FK, SIF Q, FC Salling, Fortuna Hjørring, Aab, Varde IF, Fa2000, IF Lyseng

U16 (11 hold): AaB1, Aab2, HB Køge, Sundby BK, Hatting-Torsted/Stensballe IK, IK Rosendal, Fortuna Hjørring, Roskilde, VSK Aarhus, Aalborg KFUM

2016

U12 (13 hold): Brøndby IF, Fremad Valby, Stensballe IK, Mejrup GF, Fortuna Hjørring, Allerød FK, Hornbæk, Svogerslev, Hillerød GI, HIK, Sundby BK/B1908, Haderslev FK, Ølstykke FC.

U13 (12 hold): Hvidovre, HIK, Højslev Station, Team Odense Q, Allerød FK, Sundby BK, Stensballe IK/Hatting-Torsted, B93, Mejrup GU, FC Horsens, Kolding Boldklub, HB Køge Pigefodbold, AC Silkeborg.

U14 (13 hold): Aalborg KFUM, Brøndby IF, IF Lyseng, B73 Slagelse, Fortuna Hjørring, Sundby BK, AaB, FC Horsens, Skovbakken IF, Team Odense Q, Varde IF, HB, Køge Pigefodbold, B93

U15 (8 hold): Taulov/Skærbæk, Stensballe IK, Sundby BK, IF Lyseng, Team Odense Q, Rosendal IK, AaB, FC Salling.

2015

U12 (9 hold): Stensballe IK, Fortuna Hjørring, Højslev Station, HA85, Sundby FK, FC Horsens, Lemvig GF, OB, Hvidovre IF

U13 (12 hold): Stensballe IK, Fortuna Hjørring, Herlufsholm, Haderslev FK, Erritsø GF, Allerød FK, Lyseng IF, FC Horsens, Brøndby IF, Sundby FK, Skovbakken IF, Hillerød GI (lukket for tilmelding)

U14 (6 hold): Fortuna Hjørring, Taulov Skærbæk, Lyseng IF, Varde IF, Tarup Paarup, Hatting/Torsted

U15 (9 hold): Stensballe IK, Fortuna Hjørring, Herlufsholm, Allerød FK, Brøndby IF, Varde IF, Lyseng IF, OB, Hedensted IF

2014

U12 (6 hold): Fortuna Hjørring, Erritsø GIF, Herlufsholm, FC Horsens, Stensballe IK, FC Thy.

U13 (14 hold): Fortuna Hjørring, Brøndby IF, Ballerup-Skovlunde Fodbold, Haderslev, THV 02, Højslev Station, Lyseng IF, Vallensbæk IF, Hedensted IF, Erritsø GIF, Stensballe IK, FC Horsens, FC Thy, Boldklubben Søllerød-Vedbæk.

U14 (8 hold): Boldklubben Søllerød-Vedbæk, Herlufsholm, Lyseng IF, OB, Stensballe IK, FC Horsens, FC Thy, Allerød FK.

U15 (14 hold): Fortuna Hjørring, Brøndby IF, Dalum IF, Erritsø GIF, Herlufsholm, Middelfart, OB, Ry SK, Stensballe IK, Hedensted IF, Varde IF, Hillerød GI, FC Horsens, FC Thy.

2013

U12 (7 hold): Højslev Station, Stensballe IK, Esbjerg FB, Hedensted IF, Ry SK, Fredericia FF, Fortuna Hjørring.

U13 (10 hold): OB, Lyseng IF 2, Årslev BK, Egebjerg IF, Lyseng IF 1, Varde IF, Allerød FK, Boldklubben Søllerød/Vedbæk, Fortuna Hjørring, Stensballe IK.

U15 (8 hold): Fortuna Hjørring, Varde IF, Middelfart/MG BK, Herlufsholm, Lyseng IF, Stensballe IK, Brøndby IF, Ry SK.

 

Der mangler digitale registreringer fra før år 2013.